Din 6 iunie, comisiile de atribuire/licitație a locurilor de parcare în parcările de domiciliu/reședință sau sediu/punct de lucru, stabilite prin Dispoziția Primarului vor începe identificarea în teren, pentru fiecare zonă în parte.
După identificare, SC Giurgiu Servicii Locale va amenaja, trasa, semnaliza și numerota fiecare loc în parte.
Autovehiculele abandonate pe domeniului public al municipiului fac însă dificilă acțiunea de înființare a acestor parcări. Primăria Municipiului Giurgiu face, așadar, apel către deținătorii acestor autovehicule să și le ridice de pe domeniului public pentru a nu îngreuna activitatea SC Giurgiu Servicii Locale.
Ultima modificare: 30.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu